12.08.2020 – Dziś minimalnie chłodniej. Burze nie wystąpią

pogoda 12 sierpnia

We wtorek przez Polskę z północy na południe wędrował front atmosferyczny. Zgodnie z prognozami, za frontem do Polski spłynęło chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnego. Przyniesie to w dniu dzisiejszym minimalne ochłodzenie. Jednak w całym kraju temperatury nadal wzrosną ponad dwudziestki.

W najcieplejszym momencie dnia temperatury w Polsce rozkładały będą się jak na poniższej mapie. Najchłodniej na północnym wschodzie, gdzie słupki rtęci wskażą 22-23 stopni powyżej zera. Pozostałe regiony wschodnie to temperatury w okolicach 24 stopni.

Im dalej na zachód Polski, tym wyższe temperatury. Centrum kraju to temperatury rzędu 25-26 stopni. Najcieplej, blisko upału będzie na krańcach Polski zachodniej. W tych regionach spodziewamy się nawet 29 stopni Celsjusza.

Środa nie przyniesie zjawisk burzowych w Polsce. Chłodniejsze, a przede wszystkim bardziej stabilne powietrze nad krajem skutkowało będzie słabszym rozwojem chmur kłębiastych. Podobnie z opadami deszczu. W środę 12 sierpnia nie prognozujemy opadów w Polsce.

Dzisiejszy dzień pozwoli odpocząć od upałów mieszkańcom większości regionów Polski. Korzystajmy z przerwy w upałach, gdyż na horyzoncie widać już powrót zwrotnikowych mas powietrza i temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza.