17 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Radar burz i opadów. Gdzie jest burza. Burze nad Polską

Strona zawiera wszystko co najważniejsze do sprawdzania aktualnej pogody. Radar burz, radar opadów i zdjęcia satelitarne. Te produkty pozwolą sprawdzić, gdzie obecnie nad Polską są burze, a gdzie pada deszcz.

 

Radar opadów nad Polską:

Radar opadów przedstawia opady nad Polską za ostatni okres. Radar pokazuje również animację przesuwania się opadów nad Polską. Opady pokazywane są z kilkunastominutowym poślizgiem. Sprawdź, gdzie nad Polską pada deszcz.




Radar wiatru nad Polską:

Poniżej prezentujemy kolejne narzędzie wspomagające śledzenie niebezpiecznej pogody i burz w Polsce. Jest to narzędzie Windy pozwalające śledzić kierunki i siłę wiatru nad Europą i Polską. Bardzo przydatny radar dla śledzenia burz i frontów atmosferycznych.

Temperatury w Polsce:

Aby sprawdzić dokładna temperaturę dla Twojego regionu, dotknij punktu na mapie. Wyświetlona zostanie prognozowana wartość.

Radar opadów wraz z nałożonymi opadami wyładowaniami atmosferycznymi nad Polską, kliknij play, by zobaczyć, gdzie zmierzają opady

Obraz satelitarny Polski:

Poniżej prezentujemy bieżące położenie chmur i opadów nad Polską. Analizując obraz satelitarny w połączeniu z radarem opadów (powyżej) z łatwością odczytasz gdzie nad Polską pada deszcz.

Animacja zdjęć satelitarnych z ostatnich dwóch godzin

Burze nad Polską z roku na rok są coraz groźniejsze. Dlatego tak ważne, w przypadku zagrożenia jest by śledzić radar burz i opadów nad Polską. Powyższe aplikacje pozwolą na bieżąco śledzić gdzie nad Polską jest burza oraz gdzie pada deszcz. Zachęcamy również do śledzenia bieżących informacji pogodowych w Polsce, które znajdują się w pod linkiem Pogoda w Polsce.

Radary burz pomagają ludziom w śledzeniu zjawisk burzowych i pogodowych. Wszyscy wiemy jak groźnym zjawiskiem potrafi być burza. Zwłaszcza dla osób, które znajdują się wraz z jej nadejściem na otwartej przestrzeni. Dlatego w dni, w które wydane zostały “Ostrzeżenia przed burzami w Polsce” ważne jest by śledzić radary burz i wyładowań atmosferycznych. Pozwoli to na wcześniejsze zabezpieczenie mienia oraz ukrycia się przed burzą w bezpiecznym miejscu.

Radar burz jest również narzędziem niezbędnym dla łowców burz. Z doświadczenia wiemy, że detektory wyładowań oraz radary opadów są dla nas podstawowym narzędziem “pracy” podczas łowów burzowych. Dzięki radarom burz wiemy, jak intensywne są wyładowania i gdzie dokładnie padają. Wspierając to radarami opadów wiemy w jaki sposób zbliżyć się do burzy, a równocześnie nie zmoknąć oraz uniknąć porażenia piorunem podczas burzy.

Burze nad Polską

Radar burz. Sprawdź, gdzie jest burza nad Polską

Poniższy radar burz pokazuje gdzie nad Polską jest obecnie burza. Burze nad Polską pokazują się z kilkuminutowym przesunięciem czasowym. Gdzie jest burza? Sprawdź to na radarze burz. Poniższy radar pokazuje również kierunek i porywy wiatru. To również jest bardzo ważny parametr do przewidywania burz i niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Oczywiście jeśli na szarej mapie nie ma zaznaczonych żadnych wyładowań, to oznacza, że nad Polską nie występują obecnie burze.