Radar burz i opadów. Gdzie jest burza. Burze nad Polską

Strona zawiera wszystko co najważniejsze do sprawdzania aktualnej pogody. Radar burz, radar opadów i zdjęcia satelitarne. Te produkty pozwolą sprawdzić, gdzie obecnie nad Polską są burze, a gdzie pada deszcz.

Burze nad Polską

Radar burz. Sprawdź, gdzie jest burza nad Polską

Poniższy radar burz pokazuje gdzie nad Polską jest obecnie burza. Burze nad Polską pokazują się z kilkuminutowym przesunięciem czasowym. Gdzie jest burza? Sprawdź to na radarze burz. Poniższy radar pokazuje również kierunek i porywy wiatru. To również jest bardzo ważny parametr do przewidywania burz i niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Oczywiście jeśli na szarej mapie nie ma zaznaczonych żadnych wyładowań, to oznacza, że nad Polską nie występują obecnie burze.

Radar opadów nad Polską:

Radar opadów przedstawia opady nad Polską za ostatni okres. Radar pokazuje również animację przesuwania się opadów nad Polską. Opady pokazywane są z kilkunastominutowym poślizgiem. Sprawdź, gdzie nad Polską pada deszcz.
Radar wiatru nad Polską:

Poniżej prezentujemy kolejne narzędzie wspomagające śledzenie niebezpiecznej pogody i burz w Polsce. Jest to narzędzie Windy pozwalające śledzić kierunki i siłę wiatru nad Europą i Polską. Bardzo przydatny radar dla śledzenia burz i frontów atmosferycznych.

Temperatury w Polsce:

Aby sprawdzić dokładna temperaturę dla Twojego regionu, dotknij punktu na mapie. Wyświetlona zostanie prognozowana wartość.

Radar opadów wraz z nałożonymi opadami wyładowaniami atmosferycznymi nad Polską, kliknij play, by zobaczyć, gdzie zmierzają opady

Obraz satelitarny Polski:

Poniżej prezentujemy bieżące położenie chmur i opadów nad Polską. Analizując obraz satelitarny w połączeniu z radarem opadów (powyżej) z łatwością odczytasz gdzie nad Polską pada deszcz.

Animacja zdjęć satelitarnych z ostatnich dwóch godzin

Burze nad Polską z roku na rok są coraz groźniejsze. Dlatego tak ważne, w przypadku zagrożenia jest by śledzić radar burz i opadów nad Polską. Powyższe aplikacje pozwolą na bieżąco śledzić gdzie nad Polską jest burza oraz gdzie pada deszcz. Zachęcamy również do śledzenia bieżących informacji pogodowych w Polsce, które znajdują się w pod linkiem Pogoda w Polsce.

Radary burz pomagają ludziom w śledzeniu zjawisk burzowych i pogodowych. Wszyscy wiemy jak groźnym zjawiskiem potrafi być burza. Zwłaszcza dla osób, które znajdują się wraz z jej nadejściem na otwartej przestrzeni. Dlatego w dni, w które wydane zostały “Ostrzeżenia przed burzami w Polsce” ważne jest by śledzić radary burz i wyładowań atmosferycznych. Pozwoli to na wcześniejsze zabezpieczenie mienia oraz ukrycia się przed burzą w bezpiecznym miejscu.

Radar burz jest również narzędziem niezbędnym dla łowców burz. Z doświadczenia wiemy, że detektory wyładowań oraz radary opadów są dla nas podstawowym narzędziem “pracy” podczas łowów burzowych. Dzięki radarom burz wiemy, jak intensywne są wyładowania i gdzie dokładnie padają. Wspierając to radarami opadów wiemy w jaki sposób zbliżyć się do burzy, a równocześnie nie zmoknąć oraz uniknąć porażenia piorunem podczas burzy.