Aktualna temperatura w Polsce. Mapa temperatur

Poniższa mapa wskazuje aktualne temperatury nad Polską. Sprawdź jak rozkłada się aktualna temperatura w Polsce. Klikając na mapie w dany punkt wyświetlone zostaną szczegóły temperatury w tym regionie. Mapę aktualnej temperatury można dowolnie przybliżać i przesuwać tak, by poznać temperaturę dokładnie w interesującym regionie.

 

 

Wpływ na aktualną temperaturę w Polsce ma wiele czynników. Na temperaturę wpłynąć może zachmurzenie lub napływ zróżnicowanych mas powietrza nad dany region. Często, zwłaszcza w lecie zdarza się, że aktualna temperatura w danym mieście jest znacznie niższa od temperatury notowanej w regionie. Spowodowane jest to na przykład zachmurzeniem lub zjawiskami burzowymi. Radar burz i opadów znajdziecie klikając w grafikę poniżej.

aktualna temperatura radar burz

Również nocą aktualna temperatura może być różna nawet w miejscach oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów. Tutaj wpływ na temperaturę mogą mieć czynniki takie jak ukształtowanie terenu (aktualna temperatura będzie zawsze niższa w dolinach, wąwozach). Na aktualną temperaturę wpłynie również zachmurzenie. Aktualny radar zachmurzenia i burz znajdziecie zawsze pod adresem.