Aktywne burze przechodzą nad Polską. Strefa burz od Podlasia po Małopolskę

Zgodnie z prognozami nad Polską doszło dziś do rozwoju burz. Burze obecnie rozwijają się w bezpośrednim oddziaływaniu frontu atmosferycznego o charakterze ciepłym.

Najsilniejsza obecnie burza w postaci wielokomórkowej przetacza się obecnie przez Mazowsze i Podlasie. Burza przemieszcza się ze wschodu na zachód, a na jej czele powstała linia komórek burzowych. Burza ta na swym czele może nieść silne porywy wiatru. Struktura ta rozciąga się obecnie pomiędzy Łomżą, a Wyszkowem.

Grzmi również na południe od Warszawy. Wyładowania padają w Skierniewicach, czy Radomiu. Aktywne burze pojawiły się również na Ziemi Świętokrzyskiej. W regionie przechodziły dwie dość silne burze. Jedna z nich straciła na sile po wejściu do Małopolski. Druga burza, na zachód od Kielc jest nadal bardzo aktywna elektrycznie i zmierza na południowy zachód.

W najbliższym czasie dochodziło będzie do rozwoju nowych burz na wschodzie kraju. Już teraz widać spory wysyp nowych chmur konwekcyjnych na Lubelszczyźnie. Lada moment z chmur tych padać zaczną kolejne wyładowania. Burze w dniu dzisiejszym na wschodzie i w centrum Polski rozwijać się mogą do późnych godzin nocnych.