Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Atak zimy na zachodzie Polski. Fatalne warunki na drogach

Atak zimy. Śnieżyce i gołoledź w Polsce

Zgodnie z poranną prognozą pogody na zachodzie i południowym zachodzie Polski mamy do czynienia z atakiem zimy. Na drogach panują fatalne warunki.

Poniżej kilka obrazów z kamer drogowych dostępnych na portalu TRAXELEKTRONIK, Fatalne warunki drogowe panują między innymi w okolicach Wrocławia. Śnieg pada tam bardzo intensywnie. Silne opady śniegu występują również w innych regionach Dolnego Śląska.

Śnieg pada obecnie również na wschodzie lubuskiego, w Wielkopolsce oraz na wschodzie województwa zachodnio pomorskiego. Nie są to jednak opady aż tak intensywne jak na Dolnym Śląsku. Ponownie ostrzegamy przed opadami marznącymi.

Wszystkie prognozy klarownie widza scenariusz pogodowy na dziś. Śnieg daje się we znaki mieszkańcom wymienionych regionów, natomiast na wschód od tej strefy w wyższych partiach troposfery od południa napływa już cieplejsze powietrze. W związku z czym w pasie od Śląska, przez Ziemię Łódzką, zachodnie Mazowsze po Kujawy i Pomorze w kolejnych godzinach padał będzie deszcz. Niestety temperatury przy gruncie w wielu miejscach nadal są ujemne co skutkowało będzie zamarzaniem deszczu. W wielu regionach kraju skutkować to będzie zjawiskiem gołoledzi. Apelujemy o ostrożność wszystkich kierowców. Dzisiejszy atak zimy w wielu regionach Polski ma bardzo gwałtowny i niebezpieczny przebieg. Spokojnie w pogodzie do końca dnia pozostanie tylko na wschodzie Polski.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk