Bardzo ciepła i pogodna noc w Polsce

Dzisiejsza noc nie będzie różniła się specjalnie od poprzednich jeśli chodzi o pogodę w Polsce. Znów będzie bardzo ciepło. Znów na zachodzie i południowym zachodzie będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem nocy tropikalnej. Temperatury w nocy w wielu miejscach Polski przekroczą 20 stopni Celsjusza.

pogoda na noc

Takie wartości temperatury padną na zachodzie kraju. Im dalej na wschód tym noc będzie bardziej rześka i przyjemna. W centrum kraju w okolicach 16 stopni. Na krańcach wschodnich słupki rtęci nie spadną niżej niż 14 stopni. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, Warmii i Mazurach, gdzie termometry wskażą zaledwie 12 stopni powyżej zera.

Noc z czwartku na piątek, podobnie jak poprzednia noc nie powinny przynieść opadów nad większością regionów kraju. Słaby, zanikający deszcz popadać może na krańcach południowo zachodnich. Nie wykluczamy, że w drugiej części nocy i nad ranem do Polski zachodniej znad Niemiec dotrą pozostałości po burzach, które w czwartek szalały u naszych zachodnich sąsiadów.

Nadchodząca noc będzie praktycznie bezwietrzna w Polsce. Jedynie na zachodzie kraju podmuchy wiatru mogą być odczuwalne. Jednak piszemy tutaj o sile wiatru na poziomie 20-30 km/h. Nie będą to zdecydowanie porywy groźne, czy choćby nawet wpływające na temperaturę odczuwalną.