Burze i wichury nad Polską. To jeszcze nie koniec

Ostatnia doba w pogodzie nad Polską przyniosła bardzo dużo dynamicznych i groźnych zdarzeń. Burze, śnieżyce, opady gradu i przede wszystkim bardzo silne porywy wiatru. W wielu miejscach, zwłaszcza podczas przechodzenia formacji burzowych porywy wiatru przekroczyły 100 km/h.

Niestety, prognozy jasno wskazują, że nie jest to koniec niespokojnej pogody nad Polską. Wichura ledwo co opuściła wschodnie granice naszego kraju, a od zachodu do Polski zbliża się już kolejna fala silnego wiatru.

Już w godzinach wieczornych strefa silniejszych porywów wkroczy na Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Śląsk. Porywy sięgały będą 80 km/h. W górach wiatr może znacznie przekraczać 100 km/h.

Mocno wiało będzie przez całą nadchodzącą noc w południowych dzielnicach kraju. Nie powinna być to wichura tak silna jak ta z ostatniej nocy, ale porywy wiatru nadal mogą powodować szkody w drzewostanie oraz gospodarstwach rolnych. Zwłaszcza na terenach podgórskich, gdzie wiało będzie najmocniej.

Jak widać na powyższej grafice, silny wiatr opuści Polskę jutrzejszego poranka. O tym jednak w kolejnych wpisach w dniu dzisiejszym.