Zgodnie z prognozami dzisiejszy dzień obfitował będzie w silne zjawiska burzowe. Te spodziewane są w późniejszych godzinach na zachodzie kraju. Jednak już w chwili obecnej, na lokalnych zbieżnościach wiatru i na terenach górzystych mamy do czynienia z burzami, które miejscami mają dość dynamiczny przebieg. Pierwsze burze powstały, podobnie jak w dniu wczorajszym w Bieszczadach. Tutaj olbrzymi wpływ ma ukształtowani. Tzw. czynnik orograficzny zdecydowanie wspomógł wypchnięcie powietrza ku górze umożliwiając swobodny rozwój chmur kłębiastych. Grzmi w Bieszczadach i na południe od Rzeszowa. W podobnych warunkach powstała na krótki czas burza w Małopolsce, jednak tam wyraźne niedosyty wilgoci w wyższych partiach troposfery i brak kinematycznych procesów wspomagających nie pozwoliły przetrwać burzy zbyt długo.
Ciekawostką jest burza, która powstała i wciąż rośnie na południowych wschodzie Lubelszczyzny. Grzmi obecnie w okolicach Szczebrzeszyna. W najbliższym czasie, w tym regionie, na lokalnej zbieżności wiatru całkiem prawdopodobne jest powstawanie kolejnych komórek burzowych. Burze te mogą być groźne, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy ich stacjonarny charakter, dochodzić może do zalań i podtopień.
Fan pogody praktycznie od zawsze. Pogoda i prognozowanie pogody jest jego pasją. Dodatkowo kocha burze. Gdy burza nadciąga, bierze aparat w dłoń i goni za burzą. Na portalu zajmuje się wpisami w kategoriach groźnych zjawisk pogodowych, dniowych prognoz pogody oraz pisze o pogodzie na Świecie