Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Burze nad Polską 3 sierpnia – gdzie grzmi, a gdzie będzie burzowoZgodnie z prognozami nad Polską rozwijają się burze. Dodatkową uciechą dla nas jako łowców burz jest fakt, że rozwój burz pokjrywa się idealnie z prognozami wydanymi zarówno przez nas, jak i oficjalną prognoza wydaną przez Polskich Łowców Burz.

Na początek spójrzmy jak wygląda prognoza obszarów zagrożonych burzami w dniu dzisiejszym. Z poniższej grafiki wynika, że najbardziej burzowo ma być w pasie od Ziemi Łódzkiej, przez Mazowsze po Podlasie. Spójrzcie na mapę z prognoża burz na dzisiejszy dzień.

A teraz dla porównania popatrzmy gdzie formują się komórki burzowe. Nie jest zaskoczeniem, że w chwili obecnej burze występują dokładnie w obszarze wyznaczonym przez specjalistów. Grzmi na północ od Łowicza, przy granicy łódzkiego i mazowieckiego. Grzmi również w Półtusku na północy Mazowsza. Komórki burzowe rozwijają się również we wschodniej części Warmii i Mazur, a także w w województwie Podlaskim. Pierwsze burze pojawiły się również na północy Lubelszczyzny.

W kolejnych godzinach burz na tych obszarach będzie przybywać, a strefa największego zagrożenia burzami w kolejnych godzinach przesuwała się będzie powoli na południowy wschód i wschód kraju. W godzinach wieczornych burze możliwe są również w centralnej części województwa lubelskiego. Oczywiście będziemy o tym wszystkim ostrzegali w kolejnych godzinach.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk