Burze nad Polską. Stan na 12:15

Zgodnie z tradycją, gdy nad Polską szykuje się burzowy dzień Fani pogody od rana śledzą dla Was sytuację na niebie. Tak dzieje się i dziś. Pierwsza burza nad Polską pojawiła się już w południe.

Pierwsze wyładowania padły w okolicach Bartoszyc na Warmii. Bardzo ciekawie wyglądała formacja liniowa, która utworzyła się począwszy od Okręgu Kaliningradzkiego, a kończyła się własnie na Mazurach i tutaj generując pierwsze dziś wyładowania.

Z pewnością z tej formacji burzowej silniej powiało. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym na wschodzie wiatr przekraczał będzie 70km/h, podczas przechodzenia liniowych struktur, wartości te mogą być wyższe.

Obszar wystąpienia burzy praktycznie pokrywa się z pozycją chłodnego frontu atmosferycznego, który w dniu dzisiejszym wędruje przez kraj z północnego zachodu na południowy wschód. W kolejnych godzinach oddziaływać on zacznie na Mazowsze, Podlasie, Lubelszczyznę, a następnie również Podkarpacie. Burze, opady i kierunek przemieszczania się ośrodków burzowych śledzić możecie w naszej zakładce radarowej