Burze nad Polską. Stan na godzinę 14:30

Nad naszym miejscem pobytu zrobiło się spokojniej (na chwilę), więc zdamy szybki raport z obecnej sytuacji burzowej nad krajem.

Burze nad Polską utworzyły swego rodzaju pas, który doskonale wyznacza przedfrontową strefę zbieżności wiatru.  Grzmi obecnie w Szczecinie, linia komórek burzowych utworzyła się pomiędzy Gorzowem Wielkopolskim, a Piłą a także dalej na południe od Gorzowa, aż po Dolny śląsk. Groźnie jest na Kujawach. Na południe od Bydgoszczy utworzyła się cała linia komórek burzowych. Te burze charakteryzują się bardzo dużą aktywnością. Na Kujawach może dojść do zalań i podtopień.

Druga strefa burz utworzyła się na zbieżności wiatru rozciągającej się od północy Mazowsza, przez Warszawę, Pilawę, Garwolin, Lublin, aż do Piask. Na ten moment burze omijają sam Lublin od zachodu, lecz to nie koniec burz na dziś. Nadal mieszkańcy Lublina muszą zachować ostrożność.

Trzecim obszarem, w którym mamy do czynienia z groźnymi burzami jest północny wschód Podkarpacia oraz południowy wschód Lubelszczyzny. Tutaj mamy do czynienia z trzema, bardzo silnymi burzami. Pierwsza z nich przemieszcza się obecnie na wschód od Rzeszowa i kieruje się na Stalową Wolę i Biłgoraj. Druga burza szybko mknie na Roztocze (lada moment połączy się ona z komórką znad Lubaczowa). Ta burza jest bardzo silna. Niesie ze sobą mnóstwo wyładowań atmosferycznych i nawalne opady deszczu.

Nie traćcie czujności. Śledźcie naszą stronę, oglądajcie relacje na żywo z terenu.