Zgodnie z prognozami i wydanymi z rana ostrzeżeniami nad Polską przybywa wciąż burz. Nie są to jeszcze te zjawiska przed którymi ostrzegamy, jednak już w chwili obecnej jest nad krajem kilka burz, które mogą być groźne.

Szczególną uwagę należy zwrócić na coraz aktywniejszy układ wielokomórkowy, który z każdą minutą rozbudowuje się na Kujawach. Burze te powstały nad Bydgoszczą i Inowrocławiem i ciągle przybierając na sile i zwiększając swoją powierzchnię kieruje się na północny wschód, w stronę Grudziądza i autostrady A1. W obrębie układu szczególnym zagrożeniem mogą być wyładowania atmosferyczne oraz nawalne opady deszczu. Biorąc pod uwagę, że nad jednym obszarem może przejść kilka rdzeni opadowych, sumy opadowe w niektórych miejscach mogą być znaczne.

Drugą burzą, którą obserwujemy jest burza, która jakiś czas temu minęła Wrocław od zachodu i wciąż rosnąc na sile zmierza na północny-wchód. Burza ta wkroczy niebawem w strefę bardzo dogodnych warunków. Ta burza może być w najbliższym czasie niebezpieczna.

Przypominamy, że do rozwoju niszczycielskich burz dojdzie dopiero w godzinach popołudniowych.

Mike

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.