Burze nadciągają na Lubelszczyznę

Nad Polską trwa kolejny burzowy dzień. Związane jest to z obecnością nad naszym krajem niżu atmosferycznego. Nad wschodnie regiony kraju dociera dodatkowo wilgotne powietrze, co skutkuje rozwojem licznych ośrodków burzowych.

W chwili obecnej najbardziej burzowo jest na Mazowszu, gdzie w bezpośrednim rejonie oddziaływania niżu uformowało się kilka burz. Burze te kierują się w wstronę południowo-wschodnią, więc zmierzają wprost na Lubelszczyznę.  

Obecnie dwa najmocniejsze rdzenie burzowe znajdują się: pierwszy w okolicach Warki, pomiędzy Warszawą, a Siedlcami. Burza z Warki mknie na Dęblin, Puławy. Znacznie silniejszą w chwili obecnej burzą zdaje się być ta z okolic Siedlec. W okolicach tej burzy dobudowują się kolejne chmury, a całość układu zbliża się powoli do północnych regionów lubelskiego.

Niestety przed strefą burz wędruje strefa zachmurzenia co znacznie zmniejszy efektowność tego zjawiska. Burze charakteryzują się za to ulewnymi opadami deszczu. Miejscowo możliwy jest również grad do 2cm. W najbliższym czasie zagrożony jest zachód i północ województwa. W kolejnych godzinach burze możliwe są również w innych regionach Lubelszczyzny, jak i całego kraju.