Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Burzowa noc nad Polską. Będzie bardzo ciepło i duszno

Piątek upłynął w wielu regionach Polski pod znakiem silnych burz przynoszących nawalne opady deszczu prowadzące do podtopień. Przez cały dzień było ciepło i duszno co mocno daje się we znaki zwłaszcza osobom starszym i chorym.

Noc przyniesie ukojenie. Temperatury nie będą już oczywiście tak wysokie jak w dzień, ale jednak, jak na porę nocną nadal będziemy mieli do czynienia z wysokimi temperaturami powietrza.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Tylko w górach temperatura w nocy spaść może do 13 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze kraju od 16 do 17 stopni. Zastrzec należy, że lokalnie, na obszarach gdzie nie przeszły burze temperatury mogą być jeszcze wyższe, natomiast tam gdzie przeszły silniejsze burze z gradem, temperatura może być niższa.

Praktycznie przez większą część nocy możliwe są burze nad Polską wschodnią i centralną. Oczywiście nie powinny być to zjawiska już tak silne jak podczas piątku w regionach centralnych, jednak nadal lokalnie burze przynosić będą intensywne opady deszczu. Burze w nocy charakteryzować się mogą podwyższoną aktywnością elektryczną. Lokalnie wystąpią porywy wiatru do 80 km/h. Na zachodzie Polski noc będzie spokojna. Możliwe tam będą słabe opady deszczu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk