Burzowo nad Polską – stan na godzinę 11

W dniu dzisiejszym nad obszarem Polski wschodniej i południowej rozwiną się burze, które miejscami mogą mieć dość gwałtowny przebieg. Zgodnie z tradycją od momentu, gdy nad krajem zaczynają występować burze, rozpoczynamy na bieżąco informować o zagrożeniach i przebiegu zjawisk.

Dziś rozpoczynamy o godzinie 11, gdyż już tak wcześnie nad krajem pojawiać się zaczęły komórki burzowe. W chwili obecnej grzmi na Warmii i Mazurach, komórka burzowa, która narodziła się w okolicach Olsztyna, dość szybko pomknęła na północny wschód i kwestią minut jest, gdy opuści nasz kraj. Dużo więcej burz obserwujemy natomiast na Ziemi Łódzkiej, Śląsku i w Małopolsce. Na linii od Bełchatowa, po Kraków utworzyła się seria komórek burzowych.

Najaktywniejsze burze obserwujemy obecnie w okolicach Myszkowa, Radomska i na południowy zachód od Krakowa. Z każdą godziną burz nad wschodnią częścią kraju będzie przybywać. Pamiętajmy, że lokalnie dzisiejsze zjawiska mogą mieć bardzo gwałtowny przebieg. Oczywiście o burzach informowali Was dziś będziemy na bieżąco.