Burzowy początek soboty na wschodzie i w centrum Polski

Sobotni dzień rozpoczął się dość dynamicznie w Polsce wschodniej, na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej. Od nocy silna formacja wielokomórkowa przetacza się przez Mazowsze. Obecnie burza ta z impetem wdarła się nad Warszawę. Czekamy na doniesienia ze stolicy, gdyż dzisiejsze komórki burzowe są bardzo uwodnione. W Warszawie z pewnością dojdzie do zalań i utrudnień komunikacyjnych.

Aktywna elektrycznie burza przemierza od świtu Lubelszczyznę. W chwili jak to piszę, potężnie grzmi mi nad głową, a to oznacza, że burza jest właśnie nad Lublinem. Ta komórka burzowa szybko przemieszcza się na północ z odchyleniem w kierunku zachodnim.

Silne burze notujemy również na Podlasiu. Nie dalej jak godzinę temu komórka przeszła nad Białymstokiem. Układ mknie wprost nad Mazury, więc prosimy o ostrożność i ostrzeżenia dla znajomych przebywających na żaglach.

Grzmi również na Ziemi Łódzkiej. Tutaj na ten moment komórka burzowa nie jest jeszcze szczególnie groźna. Dzisiejszy dzień będzie obfitował w zjawiska burzowe. Wiele z nich może mieć groźny charakter. Szczegóły poznacie w naszych wpisach prognostycznych.