Chłodna noc w Polsce. Opady deszczu na wschodzie i południu. Burze nie wystąpią

Polska znajduje się pod wpływem układu frontów atmosferycznych, które przynoszą pogorszenie aury nad krajem. W nocy system frontów przesunie się na wschód kraju i to właśnie w regionach wschodnich spodziewamy się najgorszej aury podczas nadchodzącej nocy. Zwłaszcza podczas pierwszej części nocy mocno popadać może w Polsce południowo wschodniej. W kolejnych godzinach nocy strefa opadów opuszczała będzie Polskę i podąży dalej na połodniowy wschód. Na pozostałym obszarze kraju możliwe są bardzo słabe i przelotne opady deszczu.

Nadchodząca noc w Polsce będzie dość chłodna. Najzimniej podczas nadchodzącej nocy będzie na Suwalszczyźnie i Podlasiu. W tych regionach temperatura spadnie do 8 stopni powyżej zera. W pasie od Podkarpacie, przez Mazowsze po Pomorze słupki rtęci wskażą od 11 do 13 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju nawet do 12 stopni powyżej zera. Nadchodząca noc będzie równie rześka co ostatnia.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Na krańcach zachodnich kraju nie wykluczone są podczas nadchodzącej nocy mgły. Te możliwe są zwłaszcza na terenach podgórskich i w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas nadchodzącej nocy nie będzie przeszkadzał nam wiatr. Wiatr w większości kraju w nocy będzie praktycznie nieodczuwalny. Nieco mocniej (do 20 km/h) powieje w Polsce wschodniej, tam gdzie przemieszczała będzie się strefa opadów deszczu. Burze podczas nadchodzącej nocy nie wystąpią.