Ciepła i burzowa noc nad Polską. Nawet 19 stopni w nocy nad Polską

Po kilkudziesięciu godzinach chłodniejszych mas powietrza, do Polski wróciło gorące powietrze polarno-morskie, przynosząc wysokie temperatury i burze. Jeszcze dziś zjawisko burzowe nie były w Polsce bardzo dynamiczne, ale nie wykluczone jest, że w nocy w wielu regionach kraju również zagrzmi.

Burze możliwe będą w nocy na Kujawach, w centralnej i północno wschodniej Polsce. Nie będą to zjawiska dynamiczne i groźne. Ze strony burz największym zagrożeniem mogą być silne opady deszczu i mocniejsze porywy wiatru.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Dobrą wiadomością na nadchodzącą noc jest to, że znów zrobi się cieplej. Temperatury podczas nadchodzącej nocy nie spadną poniżej 15 stopni, a tyle pokażą termometry nad morzem i na Suwalszczyźnie. 16-17 stopni w Polsce zachodniej, a najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie termometry wskazywać mogą nawet 20 stopni powyżej zera.

W nocy z środy na czwartek nie wykluczamy prócz burz również przelotnych opadów deszczu. Największe szanse na deszcz w nocy mają regiony zachodnie, centralne i północne Polski. Na zachodzie nie wykluczone są mgły.