Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Ciepła i pogodna pierwsza noc jesieni w PolscePolska znajduje się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Skutkuje to piękną słoneczną pogodą w naszym kraju. Dodatkowo napływa do nas gorące powietrze z południa kontynentu. Wszystko to sprawia, że pierwszy dzień astronomicznej jesieni był gorący i bardzo pogodny.

Pogodnie będzie również podczas nadchodzącej nocy w Polsce. Na obszarze kraju nie prognozuje się występowania zachmurzenia, a co za tym idzie nie pojawią się opady deszczu i burze. Noc dodatkowo będzie dość ciepła jak na ostatnią dekadę września.

Temperatura

Słupki rtęci w regionach południowych i zachodnich nie spadną w nocy poniżej 17-19 stopni Celsjusza. To bardzo wysokie wartości temperatury jak na pierwszą noc jesieni. Równie ciepło będzie w pozostałych regionach Polski. Nad morzem temperatury do 17 stopni Celsjusza. Na wschodzie kraju do 16 stopni. Najchłodniej wysoko w górach, gdzie termometry wskażą zaledwie 12-13 stopni ciepła.

Wiatr w nocy

Jedynym zjawiskiem, który psuł będzie niesamowitą pogodę podczas dzisiejszej nocy może być wiatr. Silniejszych porywów wiatru spodziewamy się w pasie Polski centralnej, od Pomorza, przez Kujawy, po Dolny Śląsk i Śląsk. Na pozostałym obszarze kraju porywy wiatru będą praktycznie nieodczuwalne.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk