Ciepła noc w Polsce. Burze na wschodzie i południu kraju

Czwartek rozpoczął się burzami na wschodzie kraju. Niektóre z burz miały dość dynamiczny przebieg niosąc nawalne opady deszczu i silne porywy wiatru. Od wczesnych godzin popołudniowych nowe komórki burzowe wybuchać zaczęły bezpośrednio w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego.

Burze w nocy mogą nadal być aktywne zwłaszcza w Polsce wschodniej, a największe szanse na burze będą w Polsce południowej. Zjawiska burzowe mogą nieść sporo wyładowań atmosferycznych, silniejsze porywy wiatru, a także ulewne opady deszczu. Największej aktywności zjawisk burzowych spodziewamy się na godziny wczesno nocne. W drugiej części nocy zjawiska burzowe będą zanikać. Poniżej prognoza burzowa na noc z czwartku na piątek wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza burzowa (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc będzie kolejną bardzo ciepłą nocą nad Polską. Chłodniej będzie w pasie Polski północnej. Im dalej na południe tym wyższe temperatury w nocy. W Polsce centralnej do 15 stopni powyżej zera. Na południu kraju słupki rtęci w nocy nie spadną poniżej 17 kresek. Lokalnie temperatury mogą w nocy osiągać nawet 18-19 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

W drugiej części nocy niewykluczone jest wkroczenie do Polski południowej większego układu burzowego znad Czech. Gdyby taki scenariusz się spełnił, należy spodziewać się w nocy w Polsce południowo zachodniej i południowej silniejszych porywów wiatru.

POŁOŻENIE OPADÓW I CHMUR ORAZ BURZ TUTAJ