Ciepła noc w Polsce. Słabe opady. Możliwe mgły

pogoda w nocy

Piątek upłynął w pogodzie w Polsce pod znakiem frontów atmosferycznych, które przynosiły słabe opady deszczu w Polsce zachodniej i centralnej. Front będzie wpływał w nocy na pogodę w Polsce wschodniej. Tam możliwe są w nocy słabe opady deszczu, a także mgły.

To będzie ciepła noc w Polsce. W wielu miejscach kraju temperatury nie spadną poniżej 17 stopni Celsjusza. Szczegółowy rozkład temperatur podczas najchłodniejszego momentu nocy z piątku na sobotę poniżej.

temperatury w nocy

Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Chłodniej również wysoko w górach, lecz tutaj również nie będzie chłodniej niż 12-14 stopni powyżej zera. Zdecydowanie najcieplej na południowym zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskażą nawet do 18 stopni Celsjusza. Nadchodząca noc w Polsce przyniesie bardzo słabe, zanikające opady deszczu na wschodzie kraju. Strefa opadów będzie związana z coraz mniej aktywnym frontem atmosferycznym. Opady będą bardzo lokalne i o słabym natężeniu.

opady i mgły w Polsce w nocy

Dodatkowo, w drugiej części nocy w Polsce pojawić się mogą mgły i zamglenia. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł wystąpi na północnym wschodzie kraju. Mgły nie wystąpią na zachodzie, gdzie spodziewamy się słabego wiatru. Ten skutecznie uniemożliwi tworzenie się mgieł. Noc z piątku na sobotę będzie spokojna, ale już sobota przyniesie nam bardziej dynamiczną aurę. O tym w jutrzejszej, porannej prognozie pogody.