Cieplejsza noc. Mniej opadów. Burze nie wystąpią. Pogoda w nocy 03.09.2020

Front okluzji, który w czwartek wędrował nad Polską opuścił już powoli nasze granice i przestał wpływać na pogodę w Polsce. Pogoda w nocy przyniesie nam już mniej deszczu, a burze w ogóle nie wystąpią. Sytuacja w pogodzie podczas następującej nocy będzie znacznie mniej dynamiczna niż ostatnio.

Będzie za to cieplej niż podczas ostatnich nocy. Tylko na terenach podgórskich słupki rtęci wskazywać mogę poniżej 10 stopni Celsjusza. Dość chłodno jeszcze w nocy na wschodzie kraju, gdzie słupki rtęci wskażą 11-14 stopni powyżej zera. Ciepła i przyjemna noc w Polsce zachodniej. W regionach zachodnich termometry wskażą nawet 15-17 stopni powyżej zera. To bardzo przyjemne wartości temperatur jak na wrześniową noc.

temperatura w nocy

Podczas nadchodzącej nocy opady deszczy nad Polską północną zaczną odpuszczać. Jeszcze w pierwszej części nocy padać może w pasie od Pomorza po Mazowsze, jednak z każdą godziną nadchodzącej nocy opady deszczu zaczną zanikać. Z kolei nad ranem do Polski z zachodu wkroczy kolejna strefa zachmurzenia i opadów deszczu. Jednak to zdarzy się już w zasadzie w godzinach porannych i pisali o tym będziemy w jutrzejszej prognozie pogody.

Warto zwrócić uwagę, że podczas nadchodzącej nocy możliwe jest pojawienia się mgieł. Mgły pojawić się mogą w nocy i nad ranem na terenach północnych, a zwłaszcza na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Mgły ograniczać mogą widzialność do 500 metrów.