28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Cieplejsza noc w Polsce. Możliwe są burze

Pogoda. Burze w Polsce

Piątek przyniósł nam stopniowy napływ coraz cieplejszych mas powietrza z południa i południowego zachodu. Obecność cieplejszych mas powietrza nad Polską zaznaczy się również podczas nadchodzącej nocy z piątku na sobotę.

temperatury w nocy

W wielu regionach kraju temperatura powietrza w najchłodniejszym momencie nocy nadal oscylowała będzie w okolicach dwudziestki. Największe prawdopodobieństwo na 20 stopni w nocy oczywiście w południowych regionach kraju, na Śląsku i w Małopolsce. Pozostałe regiony kraju to również ciepła nadchodząca noc. Na wschodzie kraju od 14 stopni na Suwalszczyźnie po 16 kresek na Podkarpaciu. Polska zachodnia i północna to również przyjemne temperatury w nocy. Nad samym morzem temperatura w nocy spadnie do 15 stopni.

burze w nocy

Wraz z upływem dnia w piątek do Polski zbliżał się system frontów atmosferycznych. W nocy front będzie oddziaływał na pogodę w Polsce południowo zachodniej i zachodniej. W pasie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę po Kujawy nie wykluczone są burze. Nie będą to zjawiska silne, ale podczas burz spaść może do 20 mm wody na metr kwadratowy. We wspomnianych regionach, nawet jeśli zjawiska burzowe się nie pojawią to mocniej popada deszcz.

Strefa opadów deszczu podczas nadchodzącej nocy przesuwała się będzie z południowego zachodu na północny zachód. W pierwszej części nocy mocniej popada na zachodzie kraju. W drugiej części nocy opady możliwe są w centrum i na północnym wschodzie kraju. Wolnymi od opadów regionami w nocy będzie Lubelszczyzna i Podkarpacie.

opady deszczu w nocy