Co dziś czeka nas w pogodzie?

Poniedziałki z założenia są najsmutniejszym dniem w tygodniu. Rozleniwieni po weekendzie, mamy przed sobą wizję całego tygodnia obowiązków. Czasem samopoczucie poprawia nam piękna, słoneczna pogoda za oknem. Jak będzie dziś? Czy słońce poprawi nam humor? Sprawdźmy.

Niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Na pogodę w Polsce wpływa niż „UWE” z centrum nad Morzem Bałtyckim.

Polska znajduje się w strefie okluzji, tuż za frontem chłodnym. Niestety oznacza to dla nas w większości pochmurny, szary i deszczowy dzień. W chwili obecnej deszcz pada na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Ziemi Świętokrzyskiej oraz na południu Mazowsza.

Druga, wąska strefa opadów rozciąga się w pasie od Pomorza, przez Kujawy, przez Wielkopolskę, aż po Dolny Śląsk. W całym kraju notujemy dodatnie temperatury.

Pocieszającym jest, że obie strefy rozdzielone są pasem przejaśnień. W chwili obecnej słońce ujrzeć mogą mieszkańcy Ziemi Łódzkiej, Śląska, czy Opolszczyzny. Strefa przejaśnień dość szybko przemieszcza się z zachodu na wschód.

Nie będzie to wiosenne uderzenie słońca, jednak lepsze to niż wizja całodziennej szarugi za oknem. Mimo wszystko, pogoda w dniu dzisiejszym nie będzie napawała nas optymizmem. Także polecamy wypicie ciepłej kawy lub herbaty.