Czy lato jeszcze wróci? Sprawdzamy prognozy długoterminowe dla Polski

Sierpień upływał w Polsce pod znakiem upałów i wysokich temperatur. Z początkiem września temperatury nieco spadły, choć nadal zdarzały się ciepłe, letnie dni. Za sprawą przejścia chłodnego frontu atmosferycznego, w Polsce nastało ochłodzenie. Temperatury spadły. W związku z tym, sprawdzamy, czy do Polski wróci jeszcze lato. Wrzesień w poprzednich latach przynosił jeszcze wysokie temperatury, dlatego sprawdzamy prognozy długoterminową z wiarą, że i w tym roku wrzesień będzie ciepły.

temperatury polska

Już w najbliższy wtorek ponownie zrobi się cieplej. Nie będą to może upały, jednak temperatury wzrosną powyżej 20 stopni. Do Polski napłynie cieplejsze powietrze, dlatego środa będzie jeszcze cieplejszym dniem. Na południowy zachód kraju zawita prawdziwe lato. Podczas gdy na północnej Polsce będzie raptem 18-19 stopni, to na Dolnym Śląsku i Śląsku słupki rtęci wzrosną do nawet 25 kresek.

Gorące dni jeszcze wrócą. Lato nie odpuści

Wiele wskazuje na to, że bardzo wysokie temperatury wrócą do Polski w okolicach przyszłego weekendu. Do kraju napłyną gorące masy powietrza z południowego wschodu Europy. W związku z tym w Polsce zrobi się gorąco. Termometry na południu kraju pokażą nawet 27-28 stopni.

powrót lata we wrześniu

Okolice 12-13 to prawdziwy powrót lata do Polski. Patrząc jak gorące masy powietrza zostają gwałtownie wypychane z Polski po przyszłym weekendzie nie można wykluczyć, że wczorajszy incydent burzowy nad krajem nie był ostatni. Dlatego nasze serca biją szybciej na samą myśl o tym, że moglibyśmy przeżyć kolejne wspaniałe chwile w burzowych pościgach. Jednak skupmy się na prognozie długoterminowej, nie naszych prywatnych zamiłowaniach. Po gorących dniach w okolicach przyszłego weekendu do Polski spłynie chłód.

chłód w polsce

Szansa na gorące dni pod koniec września?

Chłodniejszy okres w pogodzie nad Polską potrwać ma do ostatniej dekady września. Prognozy długoterminowe widzą napływ cieplejszych mas powietrza do naszego kraju, dlatego nie wykluczamy jeszcze pod koniec września okresu z letnią pogodą nad Polską. Reasumując, widać, że to nie ostatnie ciepłe dni w tym roku. Wrzesień przyniesie jeszcze letnią aurę. Już dziś od zachodu kraju rozpogadza się. Tylko wschód pozostanie w strefie szarej, jesiennej aury. Jednak będzie jeszcze lepiej. Miłej niedzieli !