26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Do Polski nadciąga ochłodzenie. W Święta pojawi się mróz i opady śniegu

Mróz i śnieg w święta

Ostatnie dni mijają w Polsce pod znakiem dodatnich temperatur powietrza. Tak będzie również dziś oraz w Wigilię. Wysokiej jak na końcówkę grudnia temperaturze towarzyszy sporo opadów deszczu. Jednak sytuacja ulegnie zmianie. Do Polski nadciąga mróz i przymrozki. Zrobi się chłodniej, a w wielu regionach spadnie śnieg.

Temperatura w Wigilię

Nadciąga ochłodzenie, pojawi się mróz w Polsce

Jeszcze w Wigilię słupki rtęci w wielu regionach Polski południowej wskazywały będą 8-10 stopni Celsjusza. Ciepło będzie w całej Polsce. Nic nie zapowiadało będzie ochłodzenia, które nadciągnie do kraju w przeciągu kolejnych kilkunastu godzin. Już w piątek, w Boże Narodzenie po południu nad Polską robić się znacznie chłodniej. Po południu na północnym wschodzie i południu pojawią się pierwsze przymrozki.

Mróz

Jeszcze chłodniej zrobi się w nocy z piątku na sobotę, kiedy to praktycznie w całym kraju panował będzie delikatny mróz. Chłodna będzie także sobota 26 grudnia. Za dnia słupki rtęci oscylowały będą w okolicach zera stopni. Jeszcze chłodniej zrobi się w nocy z soboty na niedzielę, kiedy to na nizinach temperatury spadną do kilku stopni poniżej zera. Duży mróz panował będzie w górach, gdzie nie wyklucza się spadków temperatury do nawet -10 stopni. Ochłodzenie w Polsce potrwa do poniedziałku, kiedy to mróz zastąpiony ponownie zostanie przez dodatnie temperatury.

Nie tylko mróz, ale i opady śniegu

Wraz ze spływem chłodniejszych mas powietrza zmieni się również charakter opadów w Polsce. Wciąż znajdowali będziemy się pod wpływem frontów atmosferycznych, jednak w wielu miejscach kraju opady deszczu przejdą w deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Największe szanse na opady śniegu od piątku wystąpią na północnym wschodzie i południu Polski. Jednak do poniedziałku krajobrazy zabielić mogą się również na wschodzie. Niestety w poniedziałek wraz z postępującym ociepleniem śnieg roztopi się i znów pogoda przypominać zacznie późną jesień.