26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Dużo opadów. Front atmosferyczny. Pogoda na poniedziałek

Pogoda na poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia upłynie nam pod znakiem frontu atmosferycznego nad Polską. Przyniesie on dużo opadów w kraju. Przeważnie będą to opady deszczu, jednak nie można wykluczyć opadów marznących, czy śniegu z deszczem.

Już w godzinach porannych opady będą obecne w Polsce zachodniej i centralnej. Na Pomorzu i Kujawach w godzinach porannych nie można wykluczyć opadów marznących. W związku z tym apelujemy do kierowców o ostrożność. Warunki na drogach dzisiejszego poranka mogą być trudne.

W kolejnych godzinach poniedziałku front atmosferyczny przesuwał będzie się na wschód kraju. Najmocniej padać będzie na północy kraju. Niewykluczone, że przed główną strefą opadów deszczu pojawiały będą się opady śniegu. Front atmosferyczny przynosił będzie opady w Polsce północnej do końca poniedziałku.

W regionach centralnych i wschodnich cały dzień minie pod znakiem zamgleń i zachmurzenia. Rozpogodzenia możliwe są dziś na południu kraju.

Temperatura

Polska w poniedziałek będzie podzielona jeśli chodzi o temperaturę w kraju. Na wschodzie Polski z rana przymrozki, a w kolejnych godzinach słupki rtęci wzrosną niewiele ponad zero stopni. W pasie Polski centralnej temperatury do 2 stopni powyżej zera. Najcieplej w poniedziałek na zachodzie kraju. Temperatura w regionach zachodnich wzrośnie dziś nawet do 6-7 stopni powyżej zera. Nie prognozujemy na dziś silniejszych porywów wiatru. Ten pojawi się w północnej Polsce, jednak nie będzie to wiatr porywisty.