Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Dziś powrót lata do Polski. Nawet 20 stopni ciepła

Pogoda na czwartek

Dzisiejszy dzień przyniesie wysokie jak na końcówkę października temperatury w Polsce. W wielu regionach temperatura wzrośnie do ponad 20 stopni. Zdecydowana większość kraju znajduje się pod wpływem wyżu ze wschodu Europy. Tylko na regiony północne Polski wpływa ośrodek niskiego ciśnienia z chłodnym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa do kraju bardzo ciepłe powietrze aż znad Półwyspu Iberyjskiego.

Pogoda w Polsce w czwartek

Zachmurzenie pojawi się wyłącznie w regionach północnych. Na pozostałym obszarze kraju dziś słonecznie. Na niebie pojawić się mogą co najwyżej niegroźne chmury piętra wysokiego. Czwartek będzie bardzo ciepłym dniem w Polsce. Na całym obszarze kraju temperatury wzrosną ponad 15 stopni Celsjusza.

Temperatury w czwartek w Polsce

Najchłodniej będzie na północy kraju. W pasie od Warmii i Mazur po zachodniopomorskie słupki rtęci wskażą w czwartek 16 stopni. Im dalej na południe i zachód tym będzie cieplej. Na południu kraju termometry pokażą dziś 20 stopni Celsjusza. Lokalnie, w miejscach osłoniętych od wiatru może być jeszcze cieplej. Piszemy oczywiście o temperaturze w cieniu. Na słońcu temperatury będą znacznie wyższe.

Słońce pojawi się w większości regionów kraju. Najmniejsze szanse na słoneczną pogodę w czwartek na północy Polski. W pasie nadmorskim nie można wykluczyć także słabych opadów deszczu. Również na północy kraju mocno wiał będzie wiatr. Porywy wiatru nad morzem w czwartek sięgną 70 km/h.