Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Front nad Polską. Więcej chmur i opadów w piątek

Pogoda na piątek

Piątek przyniesie dalszą wędrówkę frontu atmosferycznego nad Polską. Front przyniesie więcej chmur, a lokalnie w wielu miejscach kraju możliwe są również opady deszczu.

Front atmosferyczny nad Polską

Front atmosferyczny w piątek znajdzie się już na południu Polski, a w kolejnych godzinach opuści nasz kraj. Opady deszczu możliwe są dziś zarówno na południu jak i na północy Polski. Opady deszczu będą miały charakter przelotny, lokalnie nad ranem nie można wykluczyć opadów deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu w dzielnicach południowych i południowo wschodnich.

Opady deszczu w Polsce

W godzinach popołudniowych opadów deszczu w Polsce będzie jeszcze więcej. Po południu w piątek przelotnie padać może praktycznie w każdym regionie kraju. Największe prawdopodobieństwo deszczu będzie jednak w regionach wschodnich, centralnych i południowych. Najmniejsze szanse na deszcz na zachodzie kraju.

Deszcz po południu w piątek

Piątek będzie delikatnie cieplejszy niż ostatnie dni i nadchodzące dni weekendu. Najchłodniej w Polsce południowej, gdzie termometry w najcieplejszym momencie dnia wskazywały będą zaledwie 2 stopni powyżej zera. W Polsce centralnej słupki rtęci wzrosną do 4 stopni Celsjusza. Najcieplej, do 6 stopni na Pomorzu oraz południowym zachodzie kraju.

Temperatury w piatek

Wiatr w piątek odczuwalny będzie na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Wiatr nie będzie silny, w porywach osiągnie prędkość do 30 km/h. W Polsce południowej i zachodniej praktycznie bezwietrznie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk