Front przetacza się przez Polskę. Przygotujcie się na opady

Zgodnie z prognozami przez Polskę przetacza się front atmosferyczny, który związany jest z niżem wtórnym, którego centrum znajduje się gdzieś nad Białorusią.

Front przyniósł już opady w północnej i zachodniej Polskę, a w chwili obecnej wpływa na pogodę w pasie od Pomorza, przez Kujawy, Ziemię Łódzką, po Śląsk i część Małopolski. Poniżej zamieszczamy zrzut ekranu ze strony weatheronline.pl . Obraz pokazuje aktualne warunki pogodowe nad krajem na godzinę 8 rano.

Front z każdą godziną przesuwa się na wschód / południowy-wschód. Na jego czele notowane są umiarkowane opady śniegu. Z każdą godziną śnieg przechodził będzie w śnieg z deszczem, a następnie, wraz z napływem cieplejszych mas powietrza również w deszcz.

Mieszkańcy Lubelszczyzny, Podkarpacia, czy Mazowsza, w najbliższych godzinach powinni przygotować się na dość niebezpieczną dla kierowców i pieszych pogodę. Opady śniegu i mieszane opady marznące potrwać mogą przez kilka godzin. Po południu, wraz z nadejściem ocieplenia, sytuacja się unormuje.