Groźne burze nad Polską. W Tatrach piorun raził 4 osoby

W piątek nad Polską powstają burze. Obecnie grzmi m.in w województwie lubelskim, jak i małopolskim oraz świętokrzyskim, śląskim. Niestety są osoby poszkodowane przez dzisiejsze zjawiska konwekcyjne, to 4 turyści, którzy wybrali się na szlak górski.

Jak groźne burze mogą być w górach wiele osób mogło się przekonać. Warto mieć na uwadze, że w dniach, w których są prognozowane zjawiska burzowe lepiej unikać wypraw w szczytowe partie gór. Zastanawiające jest, że w dobie techniki i dostępnych narzędzi tak wiele osób ignoruje ostrzeżenia publikowane w schroniskach i innych miejscach.

Z informacji, jakie przekazało radio RMF FM 4 osoby zostały poszkodowane po uderzeniu pioruna, natomiast w najpoważniejszym stanie jest turystka z Ukrainy. Jest znoszona na noszach i ma powikłania kardiologiczne – poinformował dyżurny ratownik TOPR Andrzej Maciata.

Do omawianego zdarzenia doszło najprawdopodobniej w rejonie Herbacianej Przełęczy. Znajduje się ona tuż pod Giewontem, gdzie kończą się łańcuchy – dodaje RMF FM.

W najbliższych godzinach na obszarach górskich i podgórskich spodziewane są następne burze. Zalecamy zachować ostrożność i unikać wędrówek pieszych w góry.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ MOŻECIE ŚLEDZIĆ TUTAJ