Jaka pogoda w piątek 14 sierpnia? Lato nie odpuszcza. Upał i burze

Pomimo zbliżania się ośrodka niskiego ciśnienia, większa część Polski nadal znajduje się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Zapewni to w większości regionów Polski dobrą, upalną, letnią pogodę. Południowy zachód i częściowo południe kraju może doświadczyć dziś deszczu, ale kolejny dzień powstawanie chmur kłębiastych i opadów deszczu ograniczy się wyłącznie do obszarów podgórskich.

pogoda piątek

Piątek będzie kolejnym bardzo ciepłym dniem w Polsce. Na wschodzie kraju, tam gdzie będzie najchłodniej słupki rtęci wskażą nawet 25 stopni Celsjusza. W centrum kraju od 25 do 27 stopni powyżej zera. Najgoręcej na zachodzie Polski. Na Dolnym Śląską, Śląsku, czy w lubuskim będziemy mieli do czynienia z upałem. Na zachodzie kraju temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Prognoza Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska

Tak jak pisałem we wstępie do dzisiejszej prognozy. Dziś nad Polską pojawią się burze, jednak nie będą to zjawiska silne. Burze na skutek wysokiej wilgotności i orografii terenu pojawią się przede wszystkim na terenach podgórskich i w górach. Jednocześnie ostrzegamy turystów wybierających się w góry, że nawet niezbyt silna burze może być w górach śmiertelnie groźna. Poza obszarami górskimi deszcz dziś w Polsce nie spadnie.