Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Śnieg spadnie w Europie, czy w Polsce również?Wszystkie prognozy i modele numeryczne wskazują, że w centralnej Europie w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin dojdzie do spadku temperatur poniżej zera. Przy ujemnych temperaturach spodziewać się możemy opadów śniegu. Jak się okazuje, będą w Europie miejsca, gdzie śniegu spadnie całkiem sporo.

Zaśnieżone Alpy

Już podczas dzisiejszego dnia śniegiem sypnie w Alpach. Miejscami, w wyższych partiach gór spaść może nawet kilkadziesiąt centymetrów świeżego puchu. największego natężenia opadów spodziewać się muszą mieszkańcy Austrii i górskich miejscowości na południu Niemiec.

Śnieg w Alpach ma padać zarówno dziś, jak i przez najbliższe kilkadziesiąt godzin. Jak widać na poniższym filmie, we francuskim regionie Alp śnieg padał już dzisiejszej nocy.

https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/1916535811973467/

Czy jest szansa na pierwszy śnieg w Polsce?

Oczywiście nas najbardziej interesuje jak opisywany napływ chłodnego powietrza wpłynie na pogodę w Polsce. Czy czeka nas pierwsze odśnieżanie tej jesieni? Dla miłośników śniegu nie mamy dobrych informacji. Pomimo, że na południu kraju w najbliższych dniach, nad ranem temperatura będzie zbliżała się do zera, to w Polsce nie przewidujemy jeszcze opadów śniegu. Tam gdzie przewidujemy opady, zachmurzenie nie pozwoli temperaturze spaść poniżej zera. Minimalne temperatury w kraju prognozowane są w regionach z bezchmurnym niebem. Przede wszystkim będzie to południe kraju za kilkadziesiąt godzin.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk