Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Mgła, a później rozpogodzenia. Pogoda w poniedziałek 9 listopada

Pogoda w poniedziałek

Poniedziałek nie przyniesie większych zmian w pogodzie względem niedzieli. Może prócz tego, że zachmurzenie i mgły wedrą się bardziej w głąb kraju. Już nie tylko krańce północne pozostaną dziś pod warstwą chmur. Te przykryją dziś również dzielnice centralne i wschodnie.

Ośrodki baryczne wpływają na pogodę w Polsce

Znajdujemy się pod wpływem bardzo silnego wyżu, którego centrum znajduje się dziś nad krajami Bałtyckimi. Niestety blisko centrum wyżu zalega również sporo wilgoci, przez co wyż wykazuje cechy „zgniłego”. Objawia się to szarą, wilgotną i pochmurną aurą zamiast wspaniałego słonecznego dnia. Tylko na krańcach południowych możliwe rozpogodzenia.

Mgły nad Polską

Przed południem nad Polską zalegało będzie sporo mgieł. Lokalnie mgły możliwe są w zasadzie wszędzie w Polsce wschodniej, centralnej i północno wschodniej. Z każdą godziną poniedziałku mgły będą zanikać. W Polsce wschodniej, północno wschodniej oraz częściowo centralnej i północnej mgły zastąpione zostaną przez zachmurzenie piętra niskiego stratus. Oznaczało to będzie brak słońca dzisiejszego dnia. Tylko na zachodzie i południowym zachodzie przez cały poniedziałek powinno być słonecznie. Jednak po zmroku zachmurzenie objąć może już cały kraj.

Temperatury

Poniedziałek nie będzie bardzo ciepłym dniem. Nie będzie jednak też mocno zimno. W całym kraju temperatury oscylowały będą w okolicach 8-10 stopni Celsjusza. W strefach większego zachmurzenia i zamgleń temperatury mogą nie wzrosnąć wyżej niż 6-7 stopni Celsjusza. Poniedziałek będzie dniem ze bardzo słabym wiatrem nad Polską. Na północy i południu praktycznie bez wiatru. W pasie Polski centralnej wiatr wiał będzie maksymalnie do 20-30 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk