Nadchodzą umiarkowane i intensywne opady śniegu do Polski. Wystąpią trudne warunki na drogach

Już w najbliższych godzinach nad południowe dzielnice Polski, a zwłaszcza Podkarpacie zacznie nasuwać się strefa opadów śniegu związana z rozległą zatoką niżowa z południa kontynentu. Prognozowane są opady śniegu o natężeniu słabym, okresowo umiarkowanym i miejscowo silnym.

Wkroczenie opadów spodziewane jest na godzinę 16 czasu polskiego. Najpierw opady zaznaczą się w południowej części Polski, a dokładniej na obszarze Podkarpacia i południowo-wschodniej części Małopolski. Z każdą godziną obejmować mają następne rejony kraju.

Prognozowany obszar opadów na dzień 24.01.2019 r. godzina 16 czasu lokalnego. Jak widać najpierw zacznie padać w Bieszczadach, jak i też w południowo-wschodniej części Małopolski.
 

Z każdą godziną opady przemieszczać będą się w głąb kraju.


O godzinie 19 czasu lokalnego w czwartek opady dotrą do części Małopolski, ale również obejmą przeważającą część Podkarpacia, docierając m.in w rejon Rzeszowa.

O godzinie 22 czasu lokalnego w czwartek opady dotrą m.in nad całe województwo świętokrzyskie, ale także woj. małopolskie i Podkarpackie. Śnieg padać ma również na Śląsku

Według prognoz modelu GFS o godzinie 1 w nocy czasu lokalnego w piątek opady obejmować będą m.in Małopolskę, Podkarpacie, ale także Śląsk. Docierać będą również w rejon Lublina. Śnieg padać ma również na Ziemi Łódzkiej i Opolszczyźnie. Zbliżać będą się również do Warszawy. 

Prognozowany obszar opadów na piątek o godzinie 4, opady związane z zatoką niżu z południa Europy dotrą m.in do Warszawy, sypać ma również na Ziemi Łódzkiej i Lubelszczyźnie. 

O 7 rano w piątek śnieg padać ma m.in na Mazowszu, Lubelszczyźnie, ale również na Ziemi Łódzkiej. Stopniowo opady ustępować zaczną na południu Polski. 

Obszar opadów na godzinę 10 czasu polskiego w piątek. Śnieżne chmury przesuwać mają się dalej na północ, północny-wschód. Obejmą m.in Podlasie i Warmię oraz Mazury. 
Prognoza opadów śniegu na godzinę 13 w piątek.  

Opady pod koniec dnia ograniczać zaczną swój zasięg stopniowo do północno-wschodniej części Polski.

Opady śniegu zaczną ustępować na północnym-wschodzie dopiero w nocy z piątku na sobotę. Jednak przerwa w opadach na obszarze Polski nie będzie długa. Kolejne zaczną zbliżać się w omawianym terminie do granicy polsko-niemieckiej i w czasie sobotniego dnia zmierzać mają na wschód, ale o tym wkrótce.

Spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 6 cm w ciągu najbliższych 30 godzin.


Prognozowana akumulacja pokrywy śnieżnej na piątek do godziny 23 czasu polskiego. Jak widać najwięcej spadnie go na południowym-wschodzie i wschodzie Polski.

Nasuwającą się strefę opadów od południa można śledzić pod adresem poniżej.

https://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/