Niemal cała Polska w żółtych alertach. Uwaga na niebezpieczne opady marznące!

Polska od zachodu dostała się pod wpływ płytkiej zatoki związanej z niżem znad Atlantyku; w dzień nad krańce zachodnie nasunęła się strefa frontu okluzji. Znajdujemy się w chłodniejszym powietrzu pochodzenia arktycznego, jedynie nad południową część kraju przejściowo napłynęło cieplejsze powietrze. Ciśnienie atmosferyczne spada.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wystąpienia opadów marznących powodujący gołoledź. Lokalnie będzie padać także śnieg.

Ostrzeżenia obowiązują w takich województwach jak: wielkopolskie, dolnośląskie, jak i też kujawsko-pomorskie oraz pomorskie. Ponadto alerty wydane są dla Ziemi Łódzkiej, Mazowsza, ale także warmińsko-mazurskiego.

Obowiązują one też na Podlasiu, województwie świętokrzyskim, ale także w Małopolsce, Podkarpaciu, jak i też Lubelszczyźnie.

Ostrzeżenia ważne są od dnia 20.12.2018 r. do 21.12.2018 r. do godziny 13. Najdłużej na wschodzie, najkrócej na zachodzie. Niebezpieczna pogoda przesuwa się na wschód.


Piątek, prognozowany stan pogody. Jak widać zawita do nas odwilż. W pierwszej części dnia na wschodzie możliwe są jeszcze opady marznące. 


Do świąt utrzyma się dodatnia temperatura i na ogół napływ łagodnych mas powietrza. Jutro na łamach naszego portalu szczegółowa prognoza pogody na ten szczególny dla Polaków okres w roku.