Niż „Jessica” narobił szkód. Sprawdź gdzie powiało najmocniej

Wczoraj wieczorem, podczas ubiegłej nocy i dzisiejszego poranka mieszkańcy Polski północnej, a także zachodniej i częściowo centralnej zmagali się z silnymi porywami wiatru. Wzmożony przepływ powietrza związany był z ośrodkiem niskiego ciśnienia „Jessica”, który wpływa na pogodę w naszym kraju.

Zgodnie z prognozami w wielu miejscach kraju ubiegłej nocy powiało bardzo mocno. Na pomorzu i w pasie Polski północnej wiatr powodował szkody i zniszczenia. Strażacy mieli mnóstwo pracy przy usuwaniu połamanych i powyrywanych z korzeniami drzew. Najgorzej jest na Pomorzu, szczególnie w centralnej części wybrzeża.

Najmocniejszy poryw wiatru odnotowano dzisiejszej nocy w Ustce. Tutaj prędkość wiatru przekroczyła 100km/h. Dokładniej, oficjalna stacja meteo zanotowała pory wiatru o prędkości 104.5km/h. Taki wiatr powoduje już szkody i zniszczenia. Równie mocno zawiało w Kołobrzegu, gdzie porywy wiatru przekroczyły 90 km/h. Silne porywy wiatru odnotowano również w Inowrocławiu. Tutaj mieliśmy do czynienia z wiatrem prędkości 75km/h.

Silny wiatr ubiegłej nocy to jednak nie koniec niebezpiecznej pogody. „Jessica” w dniu dzisiejszym przyniesie w wielu miejscach kraju rozwój chmur konwekcyjnych. Niektóre z tych chmur mogą generować wyładowania atmosferyczne, opad krupy śnieżnej i silne porywy wiatru. Uważajcie na siebie.