Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Noc przyniesie przymrozki w Polsce. Spadnie deszcz. Burze nie wystąpiąWczorajsza doba przyniosła potężne zmiany w pogodzie. Lato w wielu regionach kraju zmieniło się w zimę. Były miejsca w Polsce, gdzie do połowy wtorku utrzymywała się pokrywa śnieżna.

Podczas wtorkowego dnia zrobiło się trochę cieplej, jednak nadchodząca noc ponownie przyniesie spadki temperatur. W niektórych miejscach Polski temperatury spadną poniżej zera. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Polski na noc ostrzeżenia przez przymrozkami. Są to obszary zaznaczone na poniższej mapce na żółto.

Prognozowany obszar ostrzeżeń IMGW-PIB

W pozostałych regionach Polski noc z wtorku na środę będzie również zimna, ale już bez przymrozków, chociaż w wielu miejscach możliwe przygruntowe przymrozki. Od jednego stopnia na nizinach w Polsce południowej, przez 2-3 stopnie na wschodzie i w centrum. Najcieplej podczas nadchodzącej nocy będzie na północy Polski. Nad morzem temperatura oscylować będzie w okolicach 3 stopni.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Podczas nadchodzącej nocy na północy Polski może dochodzić może do rozwoju chmur kłębiastych. Niektóre z nich przynosić będą przelotne opady deszczu. W skrajnych wypadkach, na Pomorzu nie można wykluczyć lokalnych opadów deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Poniżej mapa opadów na nadchodzącą noc.

Podczas nadchodzącej nocy w Polsce uspokajał się będzie wiatr. Jeszcze we wtorkowy dzień wiatr szalał praktycznie w całym kraju. W nocy wiatr na południu i w regionach centralnych zacznie się uspokajać. W drugiej części nocy na południu zrobi się praktycznie bezwietrznie. Nadal mocno wiało będzie w północnych regionach Polski. Wiatr w porywach ma osiągać 65 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk