Pogoda. Burze i ulewy dziś nad Polską. To będzie chłodny dzień

We wtorek 1 września Polska znalazła się pod wpływem ciepłego sektora frontu atmosferycznego. Na pogodę, zwłaszcza na południu i wschodzie kraju wpływa niż NATASZA z centrum na Bałkanach. Przyniesie to bardzo złą, jesienną aurę w wielu regionach kraju.

Od godzina nocnych nieprzerwanie pada w pasie na południe od linii Białystok-Warszawa-Wrocław. W wielu miejscach na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu deszcz pada intensywnie.

Jak widać na powyższych prognozach opadów intensywne opady deszczu nie opuszczą Polski do końca wtorkowego dnia. Na wschodzie kraju opadu mogą być bardzo intensywne, przybierając postać ulew. Dodatkowo, w strefę opadów ciągłych wbudowane mogą być chmury burzowe co jeszcze zwiększy sumy opadowe.

burze w Polsce 1 września

Największe szanse na wystąpienie burz mają dziś mieszkańcy Bieszczad i Roztocza. Burze nie wykluczone będą również na południowym wschodzie Lubelszczyzny, a także w głębi Podkarpacia. Wtorek 1 września będzie dość chłodnym dniem w Polsce. Fani upałów nie będą dziś pocieszeni spoglądając na słupki rtęci.

temperatury 1 września

Najcieplej we wtorek będzie na krańcach zachodnich kraju, gdzie termometry wskażą 18 stopni. W pasie Polski centralnej zaledwie 13-14 stopni ciepła. Trochę cieplej, bo do 15 stopni na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Czeka nas zatem dość chłodny, a w Polsce południowej i wschodniej dodatkowo deszczowy wtorek.