17 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Burze z gradem przejdą w nocy przez woj. lubelskie

W sobotę Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad Skandynawii i Morza Norweskiego. Przez nasz kraj z zachodu na wschód przemieszcza się system frontów atmosferycznych. W ciepłym wycinku napływa masa polarno-morska ciepła, natomiast tuż za frontem chłodnym chłodniejsza z północnego-zachodu.

Burze w regionie wystąpią w pierwszej części nocy, ale lokalnie grzmieć będzie jeszcze w drugiej części nocy. 


Główna aktywność burzowa jest dziś obserwowana na linii zbieżności przed frontem oraz na froncie chłodnym. Temperatura wynosi dziś od 23°C do 25°C na obszarze województwa lubelskiego. Zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego. Do końca dnia bez opadów. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać. 

W nocy z soboty na niedzielę nad regionem pojawią się najprawdopodobniej burze. Najpierw zacznie grzmieć w powiecie kraśnickim, opolski, puławskim i ryckim oraz łukowskim. Następne burze powinny dotrzeć do takich powiatów jak: łukowski, bialski oraz parczewski, lubartowski i lubelski. Najgroźniejsze burze są prognozowane na zachodzie, północnym-zachodzie województwa lubelskiego. Najsilniejsze zjawiska konwekcyjne występować będą w pierwszej części nocy, przemieszczając się dalej na wschód, południowy-wschód regionu. Lokalnie grzmieć może przez całą noc. W czasie burz opady do 25 mm, wiatr do 90 km/h oraz grad, zwłaszcza w początkowej fazie. Niewykluczone struktury wielokomórkowe i superkomórki. Punktowo prawdopodobne szkody. Temperatura wyniesie od 15°C do 17°C. 

Niedziela przyniesie duże ochłodzenie. Temperatura oscylować ma w przedziale od 15°C do 17°C. Nie zabraknie opadów atmosferycznych. Zachmurzenie będzie na ogół duże do całkowitego. Wiatr z kierunku północno-zachodniego potęgować ma odczucie chłodu.

Najnowsze informacje pogodowe na 
https://fanipogody.pl/
Położenie opadów i lokalnych burz 
https://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/