Pogoda. Burze zbliżają się do Lublina i Warszawy. Sprawdź gdzie są burze w Polsce

Burzowy dzień trwa w Polsce w najlepsze. Jedna z naszych ekip pościgowych łowiła już dziś burze na Mazowszu. Teraz z kolei wybraliśmy się pod Lublin, gdzie w niedługim czasie również nadciągną struktury burzowe.

NAd Polską obserwujemy obecnie dwie bardzo aktywne strefy burz. Pierwsza z nich utworzyła się na południu Mazowsza. Burze te są aktywne elektrycznie i zmierzają na północ, wprost nad Warszawę. Burze te mogą na swej drodze przynosić silne opady deszczu, wiatr, a także dużo wyładowań atmosferyczną.

Nasza ekipa skupiła się na drugiej bardzo aktywnej strefie burzowej, która powstała na południu Lubelszczyzny i wciąż przybierając na sile sunie na północ województwa. Na chwilę obecną wygląda na to, że najlepiej zorganizowana struktura burzowa minie Lublin od zachodu, ale sprawa nie jest przesądzona, gdyż na wschód od niej (na południe od Lublina) wciąż powstają nowe komórki burzowe.

Będziemy na bieżąco śledzili przebieg burzowych wydarzeń, lecz już teraz mieszkańcy centralnej części Mazowsza oraz zachodniej i centralnej Lubelszczyzny muszą przygotować się na dość dynamiczne godziny w pogodzie. Burze trwały będą w tych regionach do wieczora.