Pogoda. Chłodna noc z wtorku na środę. Opady deszczu wkroczą od zachodu. Burze nie wystąpią

Polska znajdowała się we wtorek po wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Przez większą część dnia, poza regionami wschodnimi dominowała słoneczna pogoda z wysypem niegroźnych chmur kłębiastych i przelotnymi, słabymi opadami konwekcyjnymi. Wczesnym popołudniem zachmurzenie związane z frontem atmosferycznym leżącym na wschód od naszej granicy opuściło również dzielnice wschodnie Polski.

Sytuacja synoptyczna na dzień 8.07.2020, 00 UTC

Przez większą część nadal będzie pogodnie. Dopiero bliżej północy do Polski północno zachodniej wkroczy strefa zachmurzenia niosąc ze sobą opady deszczu o charakterze ciągłym.

Nie będą to opady długotrwałe, gdyż strefa zachmurzenia będzie dość wąska. Za każdą godziną opady deszczu przesuwały się będą w głąb Polski, by nad ranem dotrzeć do dzielnic centralnych. Wraz ze strefą opadów przez Polskę sunęła będzie strefa silniejszych podmuchów wiatru. Wiatr w dzielnicach zachodnich, a w kolejnych godzinach nocy również centralnych osiągał będzie w porywach 50-60 km/h.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

To będzie dość chłodna noc w Polsce. Najcieplej na zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą 11-12 stopni powyżej zera. W centrum w okolicach dziesięciu. Najchłodniej na wschodzie kraju, gdzie słupki rtęci spadną poniżej 10 stopni Celsjusza. Jeszcze zimniej na terenach podgórskich, zaledwie 6 stopni Celsjusza.