Pogoda. Chłodniejsza, ale pogodna noc nad Polską. Burze nie wystąpią

pogoda noc

Nadchodząca noc będzie dużo mniej dynamiczna od poprzedniej jeśli chodzi o zjawiska pogodowe. Burze nad Polską nie będą już występować, a opadów deszczu spodziewać się możemy wyłącznie na krańcach Polski północno wschodniej.

To będzie za to sporo chłodniejsza noc od tych ostatnich nad Polską. Podczas nocy z środy na czwartek słupki rtęci spadną do nawet 11 stopni. O takich wartościach temperatury mówimy do Warmii Mazur. W pozostałych regionach niewiele cieplej. Od 11 do 12 stopni na zachodzie kraju. W centrum spodziewamy się temperatur na poziomie 14 stopni Celsjusza. Najcieplej na Podkarpaciu, gdzie termometry wskażą 15 stopni ciepła.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda noc

Nadchodząca noc będzie dość pogodna. Słabe chmury pojawić się mogą w północnych regionach kraju. Na Suwalszczyźnie nie wykluczone są słabe opady deszczu. Deszcz, o ile wystąpi będzie miał charakter marginalny. Będą to opady bardzo słabe.

wiatr w nocy

W Polsce północnej zaznaczy się podczas nadchodzącej nocy strefa silniejszego wiatru. Nad morzem w porywach wiać może do nawet 60 km/h. To już dość silne porywy wiatru. Na południu kraju noc będzie praktycznie bezwietrzna. Może skutkować to powstawaniu mgieł na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny. Mgły na południu, podobnie jak deszcz na północy może nie wystąpić w nocy wcale, a jak się pojawią to będą to zjawiska bardzo słabe.