Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Ciepła noc w Polsce. Intensywne opady deszczu w wielu regionachNa pogodę w Polsce w poniedziałek i podczas nocy z poniedziałku na wtorek wpływał będzie system frontów atmosferycznych związanych z niżem znad Skandynawii. Fronty przynoszą do Polski zachmurzenie i opady deszczu, które w niektórych częściach kraju są bardzo intensywne.

Obecnie deszcz pada w pasie od Śląska i Dolnego Śląska po Pomorze. Najintensywniejsze opady, wręcz ulewy występują na obszarach podgórskich Śląska, Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Niestety bardzo intensywne opady występowały będą przez całą nadchodzącą noc.

opady w nocy,

Na wschód od linii frontu i opadów to będzie bardzo ciepła noc. Pomorze, Warmia i Mazury a także Suwalszczyzna i Podlasie to temperatury na poziomie 15-16 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Tutaj termometry wskażą nawet 17 stopni powyżej zera. Najchłodniej podczas nadchodzącej nocy będzie na zachodzie kraju, gdzie temperatura maksymalna nie przekroczy 12 kresek.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PiB)

pogoda na noc

W pierwszej części nocy dość mocno wiać może w Polsce centralnej i wschodniej. Jednak z każdą godziną nocy wiatr będzie się uspokajał, by nad ranem strefa wiatru opuściła nasz kraj dalej na wschód. Rano z kolei silniejszych porywów wiatru spodziewać się możemy na południowym zachodzie kraju.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk