Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Ciepła, pogodna noc w Polsce. Burze nie wystąpiąW niedzielę nad Polską przemieszczał się mało aktywny front atmosferyczny o charakterze ciepłym. Przynosił on pogorszenie autu na północy i częściowo zachodzie kraju. Sytuacja ta nie zmieni się wiele podczas nadchodzącej nocy.

Zachmurzenie i opady deszczu możliwe będą na Pomorzu Zachodnim, na Kujawach, Pomorzu i częściowo w Wielkopolsce.

Opady deszczu, o ile wystąpią będą słabe, przelotne i o bardzo lokalnym charakterze. Nie spodziewamy się silniejszych opadów deszczu, ani tym bardziej burz, czy nawałnic. To będzie spokojna noc nad Polską. Mgły również nie powstaną, więc prócz słabego, przelotnego deszczu nic nie będzie przeszkadzało kierowcom w końcówkę pierwszego, wakacyjnego weekendu.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc w Polsce będzie ciepła i przyjemna. Tylko w górach słupki rtęci spadną do 14 kresek. Na pozostałym obszarze od 16 do 18 stopni powyżej zera. Najwyższe temperatury w centrum kraju, gdzie słupki rtęci dobić mogą do 19 stopni Celsjusza. To optymalna temperatura w nocy. Jest wystarczająco ciepło na biwak lub nocne wędkowanie, a nie jest to zarazem noc tropikalna, gdzie przez zaduch nie jesteśmy w stanie regenerować sił podczas snu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk