Pogoda. Czeka nas tropikalna noc i zanikające burze nad Polską

Nasza część Europy pozostanie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. W powietrzu polarno-kontynetalnym napływającym z północnego-wschodu. Do północnej części kraju zbliży się front chłodny związany z niżem znad Rosji. Tuż za frontem rozpocznie się napływ chłodniejszego i suchszego powietrza.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane i duże. Najwięcej chmur wystąpi na południowym-zachodzie i zachodzie oraz częściowo w centrum i na północnym-wschodzie. Burze mogą jeszcze lokalnie występować na obszarze Polski, lecz w pierwszej części prognozowany jest ich szybki zanik.

Wyładowania atmosferyczne zanotowane w poniedziałek na obszarze Polski.

Zjawiska burzowe tracące na intensywności są prognozowane m.in na południu i zachodzie oraz północnym-wschodzie i północy. Nie powinny być jednak gwałtowne.

Prognoza zachmurzenia, opadów i lokalnych burz na noc z poniedziałku na wtorek.

Temperatura wyniesie od 14°C do 22°C na obszarze Polski, zatem będzie to w wielu miejscach noc tropikalna, gdyż temperatura przekroczy 20 stopni. Taka sytuacja będzie mieć miejsce zwłaszcza na zachodzie kraju oraz gdzieniegdzie w centrum. Zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich.

Położenie opadów i burz można śledzić tutaj