Pogoda do końca czerwca 2019 r. dla Polski: Burze, przerwa od upałów

Środa jest ostatnim dniem, gdy na przeważającym obszarze Polski wystąpi upał. Po południu od północnego-zachodu zbliży się front chłodny związany z niżem znad Szwecji. Z jego dalszą i szybką wędrówką na południowy-wschód wiązać będzie się istotna wymiana masy powietrza na chłodniejszą o cechach polarno-morskich. W czwartek powietrze zwrotnikowe znajdzie się poza obszarem naszego kraju. Upał ma szanse powrócić tylko do zachodniej Polski w ostatni dzień czerwca.

Prognoza pogody na dzień 26.06.2019 r. (IMGW-PIB)

Aktywność zjawisk burzowych na froncie będzie na ogół niewielka. Istotnym problemem okaże się niska wilgotność powietrza w niemal całym pionowym przekroju troposfery. Niektóre modele wskazują wyraźnie na dyskretny tryb konwekcji, co sprzyjać może rozwojowi punktowych superkomórek burzowych, zwłaszcza popołudniu i pod wieczór. Wiele wskazuje, że burze o niewielkim zasięgu wystąpią także w nocy ze środy na czwartek, mając na uwadze, że front chłodny kontynuować ma schodzenie w kierunku południowej części Polski, tuż przed nim tworzyć mają się strefy zbieżności wiatru, co sprzyjać ma formowaniu się chmur Cumulonimbus.

Prognoza pogody na noc według (IMGW-PIB)

W czwartek już w całej Polsce chłodniej, jedynie w pierwszej części dnia na południu i wschodzie możliwe są jeszcze lokalne burze. Strefa frontowa dość szybko opuści nasz kraj. Wiele wskazuje, że podczas jej przechodzenia przez naszą część Europy nie będzie specjalnie aktywna.

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Piątek z niską temperaturą w niemal całym kraju

Weekend chłodny, ale do zachodniej Polski dotrze cieplejsze powietrze o cechach zwrotnikowych

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

W drugi dzień weekendu na obszarze całej Polski zrobi się dużo cieplej tak wskazują prognozy modeli numerycznych. Lokalnie pojawią się nawet burze.

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB)\

Najnowsze informacje pogodowe na

www.fanipogody.pl

Położenie opadów i burz poniżej