Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda długoterminowa na 7 dni dla Polski. Uderzy gorąc, wystąpią burze z gradem

Pogoda długoterminowa na 7 dni dla Polski. Zrobi się gorąco, wystąpią burze z gradem. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w okresie od 19.09.2020 do 26.09.2020.

Prognozowane odchylenie temperatury od normy wieloletniej w piątek, 25 września 2020 na obszarze Europy. W Polsce temperatura może być wyższa o 10-12 stopni od normy wieloletniej. Czeka nas bardzo ciepły początek jesieni. Na zachodzie Starego Kontynentu swój wpływ zaznaczy długa fala górna, która dotrze do nas w ostatnich dniach września i przyniesie ochłodzenie.

Od niedzieli czeka nas wyraźne ocieplenie w naszej części Europy. Na początku przyszłego tygodnia coraz cieplejsze masy powietrza zaczną docierać do naszej części Europy. Przynajmniej do piątku w Polsce utrzymają się temperatury nadzwyczaj wysokie jak na początek jesieni. Przyszły weekend przynieść ma wyraźne ochłodzenie.

Sobota dalej chłodna w wielu miejscach Polski. Temperatura maksymalna od 17°C na północy do 21°C na zachodzie i południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 16°C. Opady atmosferyczne nie wystąpią w całym kraju.

Niedziela z wyraźnym ociepleniem w wielu rejonach Polski. Na zachodzie i południowym-zachodzie termometry pokażą ponad 22 stopnie. Na pozostałym obszarze naszego kraju temperatura będzie poniżej 20 stopni. Opady atmosferyczne nie wystąpią w całym kraju.

Wyraźne ocieplenie obejmie przeważający obszar Polski w poniedziałek. Wtedy najchłodniej będzie nad polskim morzem oraz na Suwalszczyźnie. Opady atmosferyczne nie wystąpią.

We wtorek na zachodzie zrobi się gorąco. Termometry pokażą nawet 25-27 stopni. Dzień gorący z temperaturą w okolicach 25 stopni wystąpi też na południu. Najchłodniej ma być w tym czasie na północnym-wschodzie poniżej 20 stopni.

Początek jesieni przyniesie wysokie temperatury w Polsce. Na zachodzie temperatura zbliżyć może się do 30 stopni. Niewykluczone są burze, zwłaszcza w centrum i na zachodzie Polski.

Czwartek dalej z letnimi temperaturami na przeważającym obszarze Polski.

Niewykluczone, że piątek przyniesie wysokie temperatury w Polsce. Nie można wykluczyć upału na zachodzie naszego kraju. Lokalnie możliwe burze. Zwłaszcza na froncie chłodnym.

Weekend przyniesie wyraźne ochłodzenie w całym kraju. Lokalnie występować będą opady atmosferyczne, natomiast temperatura obniży się poniżej 20 stopni.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz