12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda długoterminowa na 7 dni. Tydzień z przymrozkami w Polsce

Prognoza pogody na 7 dni dla Polski

Nadchodzący tydzień zacznie się z temperaturami w okolicach 10-13 stopni, Nocami zwłaszcza we wschodniej połowie kraju możliwe są przymrozki.

Poniedziałek podobny do niedzieli w pogodzie

Pogoda w pierwszy dzień tygodnia nie przyniesie większych zmian względem aury z niedziel. Nadal w całym kraju przewaga słońca, a zachmurzenie pojawić może się jedynie na północy kraju. Temperatury w Polsce to około 9-11 stopni. Najcieplej w poniedziałek na południu i południowym zachodzie. Najchłodniej, bo zaledwie 7-8 stopni na północy kraju. Miejscami z podinwersyjnych chmur Stratus możliwa mżawka.

Temperatury poniedziałek w Polsce

Od wtorku coraz chłodniej w Polsce

Wtorek nie przyniesie większych zmian w pogodzie nad Polską. Nadal znajdować będziemy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia o charakterze zgniłym. Miejscami występować mają opady mżawki z chmur niskich. Jedyne co zacznie zmieniać się w pogodzie, to spływ chłodu z północnego wschodu. Już we wtorek na północnym wschodzie i częściowo wschodzie kraju termometry nie wskażą więcej jak 7 stopni Celsjusza. Na zachodzie kraju tylko nieznacznie cieplej, bo do 9 stopni. Wtorek przyniesie bardzo słaby wiatr w pasie Polski centralnej. Nie będzie to jednak wiatr silny. Maksymalne porywy to 20-30 km/h.

Środa przyniesie dalsze ochłodzenie

Jeśli ktoś lubi ekstremalną, dynamiczną pogodę, to ten tydzień w kraju nie przyniesie mocnych wrażeń. Oczywiście, cały czas zastanawiamy się jak silny spływ chłodu czeka nas w drugiej części tygodnia. Jednak jeśli chodzi o opady, czy wichury, to nic z tych rzeczy. Pogoda w tych obszarach będzie wyjątkowo stabilna. Spadać będzie temperatura. W środę znów o 1-2 stopnie chłodniej niż we wtorek. Nadal najchłodniej na północy i wschodzie kraju. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu bardzo prawdopodobne, że słuki rtęci w najcieplejszym momencie dnia nie wzrosną wyżej jak 8-9 stopni Celsjusza. Zalegać będą w wielu miejscach chmury Stratus przez całą dobę. Możliwe są opady mżawki.

Czwartek nie przyniesie żadnych zmian w pogodzie. Chłodniejsze powietrze nadal spływało będzie na wschód kraju, gdzie słupki rtęci wskażą zaledwie do 5 stopni. Cieplej, do 9 kresek na zachodzie Polski. Możliwe są opady mżawki z chmur podinwersyjnych w niemal całym kraju.

Przyszły weekend przyniesie przymrozki, a może nawet mróz w górach

Przyszły weekend będzie początkiem kilku chłodnych dni w Polsce. Wszystko za sprawą rozległego. Przymrozki w wielu regionach Polski są w przyszły weekend pewne. Mróz i słabe opady śniegu w górach również wystąpią. W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia. Ujemne wartości utrzymywać mają się przez całą dobę nocami.

Podsumowując. Każdy kolejny dzień tygodnia przynosił będzie niższe temperatury w kraju. Przyszły weekend przyniesie przymrozki.