27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Do Polski nadciąga upał. Ekstremalnie wysokie temperatury za kilka dni

Już od dziś rozpoczyna się proces napływania do Polski gorących mas powietrza z południa Europy. Przyniesie to znaczne wzrosty temperatur w Polsce. W nadchodzącym tygodniu niewykluczone są upały w Polsce. Sobota będzie pierwszym dniem, gdzie temperatury w Polsce południowo zachodniej znacznie przekroczą 20 stopni Celsjusza. Na Dolnym Śląsku nie wykluczone, że termometry wskażą nawet 28 stopni powyżej zera.

temperatury

Nieco chłodniej będzie w niedzielę. Na południu Polski nadal temperatury powyżej dwudziestek, ale w niedzielę do upałów nad Polską będzie daleko. Inaczej sytuacja zacznie wyglądać od poniedziałku, kiedy to z każdym dniem będzie robiło się goręcej w Polsce. Już w poniedziałek słupki rtęci znów pokazywały będą na południu i zachodzie Polski wartości na poziomie 26-27 stopni powyżej zera. W Polsce zrobi się naprawdę gorąco.

upały w Polsce

Jednak ekstremalne jak na połowę września temperatury w Polsce nadejdą we wtorek i środę. We wtorek na zachodzie kraju bardzo możliwy jest upał. W pasie od pomorza zachodniego przez Wielkopolskę, Ziemię Lubuską po Dolny Śląsk prognozowane są wzrosty temperatur do 29 stopni Celsjusza. Lokalnie upał nad Polską jest niemal pewny.

Jeszcze wyższe temperatury i w większej ilości regionów Polski panowały będą w środę. Gorąca masa powietrza wleje się w głąb kraju przynosząc gorący dzień również w dzielnicach centralnych i wschodnich. Środa będzie kolejnym dniem, w którym upał w Polsce jest prawdopodobny. Obszar wystąpienia bardzo wysokich temperatur w środę w Polsce będzie znacznie rozleglejszy niż we wtorek. Jedynie na krańcach Polski północno wschodniej temperatury tylko nieznacznie przekroczą dwadzieścia stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury w Polsce potrwają do środy włącznie. Już w czwartek gorące masy powietrza zostaną wypychane z naszego kraju na wschód.